Скорик Марина Станіславівна
Працю вчителя ні з чим не можна ні зрівняти, ні зіставити.
В.О.Сухомлинський
В.О. Сухомлинський вважав, що праця вчителя складна, важка, відповідальна та унікальна, тому видатний педагог приділяв значну увагу підбору педагогічних кадрів і формуванню колективу однодумців. Він багато працював над тим, щоб кращі випускники Павлиської школи обирали для навчання педагогічні вузи. А після закінчення вузів поверталися працювати до рідної школи. Це стало традицією. Наші учні не тільки пов’язують своє майбутнє з учительською професією, а й часто повертаються працювати до рідної школи. Серед таких і учитель української мови та літератури М.С. Скорик.
Вихована на традиціях школи Павлиського Добротворця, закохана в українську мову, Марина Станіславівна на своїх уроках творчо впроваджує спадщину В.О. Сухомлинського. Вона з перших років роботи зрозуміла істину: перше і найголовніше завдання учителя української мови – з дитинства прищеплювати любов до рідної мови.
Марина Станіславівна намагається будувати свої уроки так, щоб рідне слово жило і вигравало усіма відтінками барв в душах її учнів, щоб вони стали справжніми громадянами України і могли гордо заявити на увесь світ: «Я українець!», «Я українка!»
У своїй практиці, крім традиційних методів, М.С. Скорик застосовує медіатехнології та активні методи навчання. На роках літератури при вивченні творчості письменників використовує презентації власні та створені самими дітьми, що поглиблює інтерес до навчання. Так при вивченні твору Зірки Мензатюк «Таємниця козацької шаблі» у 5 класі, вона разом з учнями створила маршрутну карту у вигляді презентації, яка дала змогу прослідкувати увесь шлях, який подолали мандрівники у пошуках шаблі. Такий вид роботи не просто зацікавив учнів, він спонукав до вдумливого читання твору.
І таких видів роботи учителька має безліч.
Учні з радістю перевіряють свої сили у різних конкурсах і змаганнях з української мови.
У цьому році втретє її учні взяли участь у Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови. Багато бажаючих змагатися у Всеукраїнській грі «Соняшник». Це допомагає дітям розширити свій кругозір, пізнати багато нового й цікавого для себе.
Традиційно її учні є переможцями олімпіади з української мови та літератури. У другому етапі Журавльова Уляна (7 клас) посіла І місце, Іванова Лілія (8 клас) – ІІ місце. Мовно-літературний конкурс ім. Т.Г. Шевченка: Журавльова Уляна - І місце. Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика: Журавльова Уляна - І місце, Іванова Лілія – ІІ місце.
Щоб діти по-справжньому полюбили українську мову, мало працювати з ними на уроках, тому вчителька проводить велику позакласну роботу. Навіть в умовах дистанційного навчання її заходи, як і уроки, захоплюють дітей нестандартними формами проведення.
Спокійна, врівноважена, доброзичлива Марина Станіславівна завжди серед дітей. Вона дійсно стала не просто справжнім учителем, а їхнім надійним другом і наставником.
Тому і надалі бажаємо Марині Скорик йти шляхом інновацій і передових технологій, нетрадиційних підходів і креативних ідей.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)